image1 image2 image3 image4

Izjave in fotogalerija po 4. turnirju ZKSP Proteini.si shop Postojna

Po končanem turnirju so svoje mnenje povedali trenerji in kapetan sodelujočih ekip ter predsednik našega združenja. 

Preberite, kar so povedali in si v galeriji oglejte nekaj utrinkov turnirja.

Andraž Lukin, predsednik ZKSP: »Letošnji turnir je bil od vseh do sedaj največji zalogaj, saj smo imeli kar 12 ekip, ki so skupno odigrale 24 tekem. Z izkušnjami iz predhodnih turnirjev smo tokrat uspeli organizirati turnir brez napak, za kar gre zasluga vsem našim sodnikom, ki so poleg sojenja tekem in nabiranja občutkov pred tekmovalno sezono, sodelovali pri različnih aktivnosti na področju organizacije. V turnir so vpeti takorekoč vsi člani našega Združenja; kot sodniki, pomožni sodniki, statistiki oz. pripravljalci biltenov, snemalci tekem,... Letos nam je uspelo k sodelovanju pritegniti tudi večje število sponzorjev, ki so nam finančno in materialno pomagali postaviti turnir na visok nivo, za kar se jim najlepše zahvaljujem.

Tudi letos smo izpolnili glavni cilj turnirja, to je našim članskim sodnikom ponuditi čim več tekem v pripravi na prihajajočo sezono. Veseli me tudi, da so klubi spoznali, da je turnir namenjen tudi njim, saj imajo zagotovljene štiri tekme v pripravah pred sezono. Upam, da bomo skupaj tudi naslednje leto, ko si želim še to, da bi tudi mediji, predvsem lokalni, pokazali večji interes za poročanje o turnirju in s tem pomagali pri promociji košarke ker si nenazadnje trenerji, igralci in vodstva klubov zaslužijo, da se o njih piše in predstavlja košarka v širiši javnosti.«

Rok Dežman, KK Plama Pur Ilirska Bistrica: »Mi smo zelo zadovoljni, da smo lahko sodeloval na temu turnirju, saj je prišel v pravem času, da smo lahko odigrali kar nekaj pripravljalnih tekem in nam ni bilo potrebno iskati nasprotnikov. Skozi celoten turnir smo zelo nihali v igri, v finalni tekem pa smo bili zelo konstantni, tako da se mi zdi, da smo od tega turnirja odnesli to kar smo želeli in hoteli.«

Miha Rustja, KK Tolmin:»Turnir se mi je zdel super organiziran, da se pripravimo z ekipo na začetek sezono. Nekoliko smo imeli težave pri tem, da smo vedno imeli tekme zvečer in smo se potem pozno vračali domov, saj smo imeli najdaljšo pot, tako da bi mogoče bil drugo leto turnir organiziran še kje bližje nam, vendar smo se sami prijavili na ta turnir, tako da smo vedeli kakšna bo pot. Seveda je ta turnir dobrodošel tudi za sodnike, da se lahko pripravijo na sezono. Čestitke organizatorjem za organizacijo, pripomnil bi to, da bi lahko bil urnik bolj točen in usklajen ter boljša organizacija brisanja parketa, vse ostalo je bilo odlično.«

Sašo Ožbolt, UKK Koper:»Turnir se mi je zdel super, sam sem se ga udeležil prvič in glede na to, da je vsako leto več ekip in odlična popotnica pred začetkom tekmovanja, da s tekmami proti ekipam nižjega in višjega razreda vidimo, kam spadamo. Organizacija je bila odlična, tako da vse pohvale organizatorjem, bi pa mogoče dodal še kakšno tekmo več, čeprav bi bilo mogoče neizvedljivo, vse ostale stvari bi pohvalil.«

Gašper Kolman, KK Ljubljana: »Ta turnir se mi zdi zelo dobrodošel, da nam ni potrebno iskati nasprotnikov pred začetkom sezone, da bi odigrali čim več tekem. Mi imamo kar precej spremenjeno ekipo, tako da je vsaka tekma dobrodošla, sploh ker je bilo večinoma tekem izenačenih, tako da se mi zdi, da smo od turnirja kar precej odnesli.«

Gregor Zagorc, KK Ajdovščina:» Ta turnir se mi zdi zelo priročen, saj nam ni potrebno iskati nasprotnikov pred začetkom sezone. Na tekmah vidimo kje smo in kakšne napake moramo na odpravimo na treningih. Pohvalil bi organizacijo turnirja, ki se mi zdi zelo dobro organiziran in upam, da bo organiziran tudi prihodnje leto.«

Andrej Božič, KD Postojna:»Po mojem mnenju je turnir organiziran zelo dobro, tako za sodnike kot ekipe, da pred sezono vidijo kam spadajo in v kakšni formi so. Pohvalil bi organizacijo turnirja saj se mi zdi odlična, ker se veliko ekip še sestavlja tako mi kot ostali tako, da se mi zdi ta turnir pravšnji, da tako mi kot sodniki pademo v neko rutino s temi tekmami pred sezono.«

Jure Pušnar, KD Nova Gorica mladi:»Tudi letos smo doživeli ta turnir, ki ga organizira ZKSP. Tekme so bile zelo lepe, s stališča trenerjev uporabne, saj služijo za uigravanje določenih stvari pred sezono. Vse pohvale organizatorjem za turnir in upam, da se vidimo naslednje leto.«

Radovan Petrović, KK Pivka:»Pohvale organizatorjem turnirja tudi letos. Veseli me, da se je število ekip še povečalo. Turnir je dobrodošel. Upam, da bo organiziran tudi v bodoče, saj je dober za vse. Čestitke organizatorjem.«

Blaž Korošec, KK Cerknica:»Kar se tiče turnirja je odlično postavljena zadeva, saj tako ekipe ne potrebujemo iskati prijateljskih tekem, ker se tukaj dejansko srečamo z nasprotniki, ki so na naši ravni oziroma višji, in tako že pred sezono ugotovimo napake oziroma šibke točke, ki jih imamo, in jih do sezone lahko popravimo. Sam turnir je izpeljan odlično, pohvale za organizacijo. Sodniki se tako kot mi še lovijo, vendar je namen turnirja, da se vsi čim bolje pripravimo na sezono. Upam, da boste z organizacijo nadaljevali, saj je dobro za ekipe in sodnike. Kar se tiče naše ekipe smo še v fazi eksperimentiranja, koncepta še ni, postavljamo zadeve, ki jih hočemo uigravati, vendar je vsaj z naše strani zelo polomljen sistem, saj smo sezono začeli drugače. Ekipi smo priključili veliko mladincev in imamo mešanico izkušenih in neizkušenih igralcev. Da bo zadovoljstvo čim večje, poskušam čim več rotirati igralce, da se vsi počutijo del ekipe. Upam, da bomo »spravili« na nivo 10 enakovrednih igralcev in da bodo ti obstali, saj če nekdo ne igra, hitro preneha in tako vsako sezono iščemo nove igralce. Cilj našega kluba je predvsem obdržati čim več igralcev vseh kategorij.«

Gašper Marolt, kapetan KK Bloke:»Mislim, da je turnir zelo dober, da je vsako leto močnejši in je vedno močnejša konkurenca. Dobro je, da je veliko ekip in veliko tekem. Mogoče bi bilo bolje, da bi bil kakšen kasnejši termin, ne ravno petek ob petih, ker so nekateri še v službi. Drugače pa vse pohvale sodnikom, vsi smo še na začetku sezone in se še malo učimo. Super, kar tako naprej.«

Aleš Kastrin, KK Hidria:»Kot se je že lani izkazalo, je tudi letos ta turnir dobro izpadel. Igrali smo štiri tekme ter od tega tako igralci kot trenerji in sodniki nekaj odnesli. Upam, da bo turnir organiziran tudi v prihodnje in da boste sodniki pri tem vztrajali.«

 

© 2024  ZKSP - Združenje košarkarskih sodnikov Primorske

Izdelava spletne strani: Klemen Novak